Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica la venituri din investitii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica la venituri din investitii

Pentru depunere online, unde /cum se trec veniturile impozitate la sursa din dividende in declaratia unica ? Nu m-as agita, dar fara aceste venituri nu depasesc pragul pentru plata CASS si in formular apare zero la CASS.
george-neagu, moderator
se tin cont de ele doar la depasirea plafonului - la venituri din investitii
Am precizat ca depasesc plafonul cu venitul din dividende. Am reusit: Se bifeaza si se intra subsectiunea I 1.3.2 din declaratia unica.