Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara.In fata blocului nostru un personaj ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara.In fata blocului nostru un personaj controversat a ...

Buna seara.In fata blocului nostru un personaj controversat a cumpărat două case și a făcut o terasa.Galagia noaptea tine până pe la ora 00-01, locurile noastre de parcare plătite sunt ocupate tot timpul de clienții localului.Din câte știu, vecinul de lângă el nu si-a dat acordul pentru terasa, pe noi cei din blocul de vis a vis nici nu ne-a întrebat.Cui mă pot adresa pentru a rezolva această situație?Mereu când vin acasa trebuie sa sun diverși oameni să își mute mașinile, reacțiile fiind uneori neașteptate.Galagie este mereu, la 2 săptămâni de la deschidere a avut loc și un scandal.Am făcut solicitare la direcția mobilitate urbana pentru montarea unui indicator de parcare de reședință.Dar cu gălăgia ce pot face, pe cine pot sesiza?
lcngeo, utilizator
Buna ziua,
Pentru galagia facuta sesizati politia sau politia locala.