avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Doresc sa aflu parerea dvs referitoare la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Doresc sa aflu parerea dvs referitoare la un topic. ...

Buna ziua,

Doresc sa aflu parerea dvs referitoare la un topic.
Am dat un avans pentru o lucrare pe care prestatroul nu o mai executa si nu-mi da trimite banii inapoi. Nu am semnat nici un contract cu el singura proba fiind dicutiile de pe whatsapp si viramentele bancare.
Care sunt sansele sa primesc banii inapoi?

Multumesc!
Buna ziua!

Puteti formula o actiune in pretentii impotriva prestatorului.
Daca din discutiile scrise reiese intelegerea facuta, aveti sanse mari de castig.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evaziune fiscala crispa crispa un contract de prestari servicii incheiat in 2006 intre o persoana fizica (nu PFA) in calitate de prestator si alta persoana fizica -beneficiar, pentru ... (vezi toată discuția)
Recuperare avans platit pentru contract incheiat la negru Fabian_sk Fabian_sk Buna ziua, Va rog daca puteti sa imi dati un sfat, macar poate altcineva s-a aflat in situatia mea si a rezolat-o intru-un mod sau altul. Am incheiat un ... (vezi toată discuția)
Insolventa amalkka amalkka Buna ziua, As vrea sa cumpar un imobil al unei firme aflate in insolventa prin intermediul unei firme specializate in insolventa. Suntem 2 posibili ... (vezi toată discuția)