avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă un vecin spune ca ar fi avut relații intime cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă un vecin spune ca ar fi avut relații intime cu mine și ...

Dacă un vecin spune ca ar fi avut relații intime cu mine și acest lucru este minciuna ,legal ce as putea face?Și acum mai nou îmi denigrează și fetita de 17 ani spunând și despre ea ca ar fi de moravuri usoare
Avocat,,proces civil,daune morale ,singura solutie...Calomnia nu mai este fapta penala..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calomnia ale_blonda89 ale_blonda89 buna. as putea da in judecata pt calomnie o persoana care spune k a intretinut relatii sexuale cu mine si eu nici macar nu o cunosc??? bineinteles avand ... (vezi toată discuția)
Pot depune plangere pentru calomnie? ? IUL2018 IUL2018 Buna ziua, As vrea sa va intreb cum ar trebui sa procedez in contextul in care unul din vecinii mei vorbeste cu toate cunostintele lui ca eu sunt o persoana ... (vezi toată discuția)
Insultă și calomnie. cum pot acționa împotriva unui om care a distrus imaginea familiei mele? Ati87 Ati87 Toate povestea ar fi prea lunga sa povestesc. Însă la fapta situației mi as dori răspuns. Cu nevasta mea avem doi băiețași de 2 ani și unu de 3 ... (vezi toată discuția)