Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... in cadrul procesul de divort, s-a dispus efectuarea ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

in cadrul procesul de divort, s-a dispus efectuarea expertizei ...

in cadrul procesul de divort, s-a dispus efectuarea expertizei psihiatrice pentru mine si cu toate ca am solicitat sa se efectueze in alta parte decat judetul de resedinta, pentru ca sa nu existe indicii de impartialitate, judecatorul se opune cu vehementa. ce cale de atac pot sa abordez, cu toate ca am dovedit cu acte si martori ca o expertiza in judetul de resedinta va fi impartiala, datorita faptului ca unui din membru comisiei este ruda cu sotul meu.
Nu exista specializari de expertiza in care sa nu se poata solicita expert parte. Trebuie aprobat de instanta.