Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună seara, am plasat o comandă telefonică pe un ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună seara, am plasat o comandă telefonică pe un site de inchirieri ...

Bună seara, am plasat o comandă telefonică pe un site de inchirieri robe, pentru pachete absolvire. Am discutat la telefon și după prin mesaje, comanda trebuia onorată pe data de 13 mai însă nici până în ziua absolivirii nu a ajuns cu toate că in fiecare zi ii sunam si spuneau ca o trimit, că ajunge. In noaptea dinaintea festivitatii au spus ca o pun pe o masină si dimineata ajunge. Nimic nu a ajuns si a trebuit sa dau explicatii elevilor cat si sa fac rost urgent de altele. Ce pot face in aceasta situatie, cand de fapt mi-a fost pătată si imaginea in fata tuturor?????????????
miraiuliana, utilizator
Nu aveti ce sa faceti in.lipsa.unui contractl ferm,in lipsa unei corespondente pe mail etc...Verba volant scripta manent spuneau unii acum.2000de ani..(sper ca daca sunteti cadru didactic intelegeti fara sa cautati pe google)
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat