Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Mi-am deschis de curand un PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Mi-am deschis de curand un PFA

Mi-am deschis de curand un PFA pentru a comercializa produse pe EMAG Marketplace. La inregistrarea firmei pe site imi este solicitat actul consitutiv desi eu am PFA. Ce ar trebui sa fac?
george-neagu, moderator
Va cere Certificatul de inregistrare a PFA la Registrul comertului si Certificatul de inregistrare fiscala ca platitor de taxe si impozite la ANAF.