Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua, Am o companie si doresc sa cumpar o baza de ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua, Am o companie si doresc sa cumpar o baza de date cu ...

Buna ziua,

Am o companie si doresc sa cumpar o baza de date cu contacte din USA.
Intrebarea este urmatoarea: mi se aplica cerintele GDPR avand in vedere ca datele nu sunt ale unor persoane din Spatiul Economic European?

Multumesc!
Certitudine.

tgeorgescu a scris:

Asta fiind o presupunere sau o certitudine?