Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna dimineata.avand 63 ani si 10 luni cu o ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna dimineata.avand 63 ani si 10 luni cu o contributivitate de ...

buna dimineata.avand 63 ani si 10luni cu o contributivitate de 34 ani in urma promulgarii legi de modificare aliniatului 5 art 65 din legea nr263din 2010 privind sistemul unitar de pensii in care se incadreaza orasul in care locuiesc pot depune dosar pensionare pt limita de varsta ?
Nu.
Trebuie sa indepliniti conditia de stagiu complet de 35 ani, fara stagiul asimilat (aramata, cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
am inteles. multumesc frumos