Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Refuzul de a servi un client, service auto.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Refuzul de a servi un client, service auto.

Salutare forum,
Intreb si eu aici, deoarece nu sunt in tema deloc, daca este normal si legal ca un service auto(nu dau nume), are dreptul de a refuza un client, pe motiv ca sunt "prea pretentios". Daca este cineva in masura sa ma lamureasca sau este necesar, pot oferi detalii despre experienta intampinata de mine, ca sa poata fi apreciata in mod corect situatia.
Multumesc mult!
da, are dreptul, indiferent de motiv.