Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am castigat in instanta anularea amenzii pentru ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am castigat in instanta anularea amenzii pentru necompletarea PLF la intrarea in tara, dar NU si restituirea banilor. Ce e de facut ?

Am atacat si castigat in instanta amenda primita la intrarea in tara pentru necompletarea formularului PLF, dar NU si restituirea banilor. Ce e de facut ca sa imi pot recupera banii ?
DECIZIE:
Admite în parte plângerea contraventionala formulata de petentul *, în contradictoriu cu intimata *. Anuleaza procesul-verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor seria DSPJ nr. XXX/XXXX si exonereaza petentul de la plata amenzii în cuantum de 2.000 lei. Respinge capatul de cerere având ca obiect restituirea amenzii achitate, ca inadmisibil. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecatoria XXXX. Pronuntata astazi, XXXX, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
@pascul Si niscai dobanzi/penalitati/etc?! Cineva a folosit cateva luni, un an, acei bani, nu i-a pus in sertar!