Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Buna ziua! As avea si eu doua intrebari daca ma puteti ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Buna ziua! As avea si eu doua intrebari daca ma puteti ajuta, ...

Buna ziua! As avea si eu doua intrebari daca ma puteti ajuta, va rog. Vorbind despre dreptul european, la ce se refera mai exact aplicarea directa, imediata si cu prioritate? (as avea nevoie de o explicatie putin mai detaliata) Si a doua intrebare, cum gasim starea de fapt intr-o speta de drept al uniunii europene?
Multumesc!
Raluca.Simona.09, utilizator
poate va ajuta acest articol
[ link extern ]
Va multunesc! Mi-a fost de folos

Cornel Vasile a scris:

poate va ajuta acest articol
[ link extern ]