avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste audiobook-uri înregistrate de mine?

Bună ziua! Am un studio de înregistrări și mi as dori sa creez o platforma (aplicație) cu audiobook-uri în scop comercial. Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste audiobook-uri înregistrate de mine dar scrise de autori diverși? Mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 8 Iunie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 20:59, 8 Iunie 2022
informati-va daca operele pe care le cititi mai sunt purtatoare de drepturi de autor.
Mulțumesc frumos. Si daca totuși sunt?

adriandimitriu a scris:

informati-va daca operele pe care le cititi mai sunt purtatoare de drepturi de autor.

le platiti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Audiobook - drepturi de autor Alexaaaandra Alexaaaandra Buna seara, Am o perioada de când investesc bani in cărți și ma gândeam la crearea unui Podcast/canal YouTube/aplicație de audiobook, însă nu știu ... (vezi toată discuția)
Cum se obþine dreptul de autor, unde anume ºi cât dureazã? Alli91 Alli91 Salutare, As dori putina lamurire despre drepurile de autor si anume, cum sa fac ca sa obtin drepturi de autor pe o lucrare originala proprie, la ce tarif ... (vezi toată discuția)
Avem o aplicație de fidelizare a clienților marketings1 marketings1 Bună ziua, avem o aplicație de fidelizare a clienților. Vrem sa dam puncte CASHBACK (10-20-30%) din suma cumparata, inapoi in puncte, in aplicatie. Vrem si ... (vezi toată discuția)