Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste audiobook-uri înregistrate de mine?

Bună ziua! Am un studio de înregistrări și mi as dori sa creez o platforma (aplicație) cu audiobook-uri în scop comercial. Ce autorizații am nevoie pentru a vinde aceste audiobook-uri înregistrate de mine dar scrise de autori diverși? Mulțumesc!
george-neagu, moderator
informati-va daca operele pe care le cititi mai sunt purtatoare de drepturi de autor.
Mulțumesc frumos. Si daca totuși sunt?

adriandimitriu a scris:

informati-va daca operele pe care le cititi mai sunt purtatoare de drepturi de autor.

le platiti