Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ajutor deces necuvenit...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ajutor deces necuvenit...

Daca a decedat o persoana neasigurata / nepensionara, iar CAsa de pensii acorda ajutor de deces fiicei lui studente in valoare de 3048 lei ( jumatate din suma ) apoi dupa 4 luni primeste fata de la CAsa de pensii decizie sa restituie suma ca a primit.o necuvenit, este legal ?
Suma e primita necuvenit, trebuie restituita.
La ce va referiti exact cand intrebati daca e legal?