avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... O firma doreste sa organizeze o tombola online. Din ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

O firma doreste sa organizeze o tombola online. Din p.d.v. juridic ...

O firma doreste sa organizeze o tombola online. Din p.d.v. juridic ce ar trebui sa intreprinda ? Ar trebui sa ceara aprobarea unei autoritati ? Sa depune cuiva un regulament? La tragerea finala ar trebui sa asiste un reprezentant al unei institutii ?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! ca societate comerciala vrem sa organizam un concurs ... Blandiann Blandiann Buna ziua! Ca societate comerciala vrem sa organizam un concurs cu premii la nivel national, pentru clientul final. Intrebare: la ce institutii trebuie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu ... alexei2020 alexei2020 Dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu respectă regulamentul oficial al concursului ce se poate întâmpla? Poate fi tras la răspundere? Unde mă ... (vezi toată discuția)
"tombola imobiliara"...are suport legal ? bunicumiki bunicumiki .....Buna ziua...... Prin aceasta intrebare caut raspunsul legal al unei \"idei unice in romania\" (cred eu) si pe care ... (vezi toată discuția)