Forum Discuţii juridice Executare silită Plata catre instanta care nu judeca corect
Discuție deschisă în Executare silită

Plata catre instanta care nu judeca corect

Buna ziua,

Am avut un proces unde o angajata din benzinarie m-a lovit. Instanta pe baza cercetarilor de la politie a stabilit ca a fost legitima aparare si sa distruga probele cu care am fost lovita (o matura, careia i s-a rupt coada in 3). Eu doar m-am aparat de loviturile ei. Instanta deja am cerut sa se uite la probele video nu le-a luat in calcul. Am facut contestatie. Mi-au raspuns ca sunt in termen, dar ca nu am motivul pt care sa o contest si m-a obligat sa platesc 100 lei si ca au inaintat catre ANAF titlul executoriu.
Sunt obligata sa platesc? Daca da, in cazul in care nu platesc ce se intampla?
Trebuie sa astept vreo solicitare de la ANAF?
Daca hotărârea este definitiva trebuie respectată sau se va executa silit.
Cine ma executa silit?
Nu spune ce termen am de plata. Cine ma executa silit?
Stiu ca anumite datorii mai mici se sterg dar nu stiu dupa cat timp.