Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa las copilul la bunici …
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa las copilul la bunici …

Buna ziua !
Vreau sa plec la munca in străinătate iar copilul meu sa rămână cu bunica maternă, respectiv mama mea, nu dorește sa rămână cu tatăl sub nicio forma, copilul având vârsta de 10 ani, prefera sa stea la bunici unde a si crescut. Nu am fost căsătorită cu tatăl copilului, suntem despărțiți, avem custodia comuna dar nu as vrea sa creeze probleme mamei, ce as putea face pe cale legală sa informez ca va rămâne cu bunica?
Multumesc !
A C A B, utilizator
Trebuie formulata acțiune în instanta prin care sa delegați autoritatea parinteasca asupra copilului mamei dvs pentru perioada maxima de 1 an de zile.
Contactați un avocat și va îndruma acesta pas cu pas.
Avocat Neagu Elena, Avocat

Ok, va Multumesc !
Avocat Neagu Elena a scris:

Trebuie formulata acțiune în instanta prin care sa delegați autoritatea parinteasca asupra copilului mamei dvs pentru perioada maxima de 1 an de zile.
Contactați un avocat și va îndruma acesta pas cu pas.