Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce fel de documente/situați au nevoie de adresa de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce fel de documente/situați au nevoie de adresa de înaintare ?

Buna ziua, va rog sa ma lămuriri cu o situație, ce fel de documente/situați au nevoie de adresa de înaintare ?
Sunt situații in practica unde eu consider ca nu este necesară o adresa de înaintare a unui document unde sunt deja toate informațiile necesare, ce rost are existența unei adrese?
De asemenea, in cazul in care pt anumite documente este nevoie de o dovada de primire a acelor documente, unde este legal sa se facă mențiunea ca “am primit un exemplar”, este o regula sa se noteze aceasta mențiune pe adresa de înaintare in cazul in care exista ?
Va mulțumesc, m ar interesa și un act normativ care clarifica situațiile de acest gen
george-neagu, moderator