Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 4791/autorizatii
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 4791/autorizatii

Buna ziua. As dori sa import si sa vand prin intermediul internetului ochelari de soare si rame de ochelari de vedere. Vroiam sa stiu daca CAEN 4791 ar fi suficient pentru aceasta activitate. Sau exista un CAEN mai potrivit? AS dori sa incep aceasta activitate de proba asa ca mi-ar trebui sa aleg varianta care necesita cele mai putine autorizari, pana vad cu merge treaba... De asemenea este nevoie de alte autorizatii (primarie)?
Multumesc.
irinaserban, utilizator