avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O societate a inchiriat altor societati spatii pentru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O societate a inchiriat altor societati spatii pentru domicilierea sediilor sociale.

O societate care a inchiriat altor societati spatii pentru domicilierea sediilor sociale sau pentru desfasurarea unor activitati productive intra sub incidenta art. 5 (1) lit g din Legea 129/2019 modificata de OUG 53/2022?
Ultima modificare: Luni, 20 Iunie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Raportare spalare bani adriandimitriu adriandimitriu Avocatii, notarii si executorii sunt printre categoriile profesionale care au obligatia legala de a raporta tranzactii suspecte de spalare de bani. As vrea sa ... (vezi toată discuția)
Sediu social inchiriat DAIANA_ DAIANA_ Unde se muta firma mea, proprietarul ne pune la dispozitie 80% dintr-un spatiu, restul fiindu-i inchiriat altei firme. Ceea ce mi se pare ciudat este ca acolo, ... (vezi toată discuția)
Inregistrare srl / persoana desemnata la onpcsb Popu Popu Buna, Sunt administratorul unui SRL, ofer servicii IT / cod CAEN 6201 (Activitati de realizare a software-ului la comanda ). Contabilul mi-a spus ca trebuie ... (vezi toată discuția)