Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta Instanta ...

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta
Instanta judecatoreasca hotaraste ca un salariat concediat disciplinar sa fie reintegrat in societate, pe aceeasi functie si acelasi post
Va rog sa ma ajutai cu pasii care trebuie facuti, documentele care trebuie intocmite, respectiv termenele care trebuie indeplinite
Multumesc
1. Punerea in executare a hotararii judecatoresti
2. Emiterea deciziei de reintegrare pe acelasi post si salariu, cu mentionarea datei exacte de prezentare la post.
3. Comunicarea deciziei salariatului.
4. inregistrarea in Revisal a anularii deciziei de concediere si transmiterea lui la ITM
5 Rectificarea statelor de plata si a D112.
6.. Plata salariilor stabilite de instanta.