Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! In urma unui accident suferit acum un an m ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! In urma unui accident suferit acum un an m am ales ...

Buna ziua ! In urma unui accident suferit acum un an m am ales cu o proteza de sold.
Pot beneficia de pensie de handicap?
Multumesc.
Nu exista pensie de handicap.
Exista:
(1)Indemnizatie de handicap si (2)Pensie de invaliditate.
Cele doua se ;pot cumula.
Detalii despre cele doua, aici:
[ link extern ]
multumesc.