avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut. Ieri cu ...

Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut.
Ieri cu un tovaras am intrat intr-un supermarket, el fiind prins de securitate cu alimente in buzunar.
Eu NU.
Dar alaltaieri in stare de betie am sustras o sticla de bautura de 350 lei fara a fi prins.
Ieri tovarasul prins a fost dus la sectie pentru declaratii, pentru ca managerul magazinului nu a vrut sa coopereze sa plateasca bunurile.
Politia la sectie la intrebat numele meu.
El fiind amenintat cu privare de libertate 24h le-a dat numele meu.
Ei sustin ca se vede pe camera cu iau sticla de pe raft si ca apoi nu apar cu ea la casele de marcat.
Eu nefiind prins de agentii de paza in fapt, doar agentii de politie au numele meu si video cum iau sticla de pe raft dar nu apar cu ea la casa de marcat.
La ce sa ma astept?
Va rog frumos sa nu ma urecheati ca oricum imi pare rau pt ce am facut.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cabinet de Avocat , Avocat 14:16, 23 Iunie 2022
Incercati sa va angajati avocat.
Este genul de caz în care avocatul trebuie sa ia decizia la politie.
Bună ziua,

Luați legătura cu un avocat cât de repede puteți. El va putea găsi cea mai potrivită strategie pentru situația dumneavoastră.

Cu stimă,
Avocat Samuel MICULA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzație penală (furt din supermarket) pe nedrept Ioannaaa Ioannaaa Bună ziua! Am și eu o problemã și aș dori să îmi cunosc mai bine drepturile și ce ar trebui să fac. Săptămâna trecută am fost la Kaufland după ... (vezi toată discuția)
Acuzatie furt din magazin fara perhezitie la fata locului johny_p2006 johny_p2006 Intrand intr-un supermarket am luat niste produse in mana si o parte 2 deodorante auto le-am pus in buzunar, neavand cos si restul produseor in mana. Intre ... (vezi toată discuția)
Furt din supermarket kalikali kalikali ieri un prieten a fost prins de catre angajatii carrefour furand o parte dintr-un obiect in valoare de 10 lei. a fost dus intr-o camera,i sa cerut buletinul,i ... (vezi toată discuția)