Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut. Ieri cu ...

Buna ziua, in primul rand mi-e rusine de ce am facut.
Ieri cu un tovaras am intrat intr-un supermarket, el fiind prins de securitate cu alimente in buzunar.
Eu NU.
Dar alaltaieri in stare de betie am sustras o sticla de bautura de 350 lei fara a fi prins.
Ieri tovarasul prins a fost dus la sectie pentru declaratii, pentru ca managerul magazinului nu a vrut sa coopereze sa plateasca bunurile.
Politia la sectie la intrebat numele meu.
El fiind amenintat cu privare de libertate 24h le-a dat numele meu.
Ei sustin ca se vede pe camera cu iau sticla de pe raft si ca apoi nu apar cu ea la casele de marcat.
Eu nefiind prins de agentii de paza in fapt, doar agentii de politie au numele meu si video cum iau sticla de pe raft dar nu apar cu ea la casa de marcat.
La ce sa ma astept?
Va rog frumos sa nu ma urecheati ca oricum imi pare rau pt ce am facut.
Multumesc!
Incercati sa va angajati avocat.
Este genul de caz în care avocatul trebuie sa ia decizia la politie.
Bună ziua,

Luați legătura cu un avocat cât de repede puteți. El va putea găsi cea mai potrivită strategie pentru situația dumneavoastră.

Cu stimă,
Avocat Samuel MICULA