Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Am cumparat un aspirator pe persoana ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Am cumparat un aspirator pe persoana juridica, iar ...

Buna ziua! Am cumparat un aspirator pe persoana juridica, iar firma de la care l-am luat ma informeaza faptul ca nu il pot returna deoarece asa prevede legea. Oare este adevarat? Ma poate ajuta cineva?
S-a exprimat usor gresit, dar ideea generala este ca firmele NU sunt protejate de ANPC asa cum sunt protejati consumatorii.
daca nu aveti un contract detaliat, cu clauze si actiuni, tot ce puteti face e sa va judecati. Legea presupune ca o firma isi poate asigura serviciile unor profesionisti pentru a evita astfel de neplaceri.