Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Este infracțiune daca sunt prins pe un tren de marfa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Este infracțiune daca sunt prins pe un tren de marfa aflat in ...

Este infracțiune daca sunt prins pe un tren de marfa aflat in miscare sau contravenție, in cazul in care nu fur, nu avariez nimic?
Atat timp cat nu este prevazuta ca fapta penala, deplasarea cu orice mijloc de transport fara a plati costul deplasarii, nu poate ramane decat o contraventie si raspunderea civila pentru prejudiciul produs (costul cheltuielilor de transport)