avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt din Petroșani, judetul Hunedoara, locuiesc de 30 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt din Petroșani, judetul Hunedoara, locuiesc de 30 de ani ...

Sunt din Petroșani, judetul Hunedoara, locuiesc de 30 de ani în această localitatea și am 16 ani vechime in câmpul muncii. Pot ieși la pensie la vârsta de 63 de ani?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:35, 28 Iunie 2022
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. mă cheamă dorin,locuiesc în orașul petroșani,jud. ... Ioandorinandonie Ioandorinandonie Bună ziua. Mă cheamă Dorin,locuiesc în orașul Petroșani,jud. Hunedoara. Vă rog să-mi spuneți dacă pot ieși la pensie la 63 de ani, având o vechime ... (vezi toată discuția)
Poluare, grupa a doua de munca si pensionare angiandu angiandu Buna ziua! Cine are grupa a doua de munca beneficiaza de iesirea la pensie cu 2 ani mai devreme pentru ca a locuit minimum 30 de ani intr-o localitate ... (vezi toată discuția)
în baza legii referitor la domiciliul în localitate poluată ... ovidiu1957 ovidiu1957 în baza legii referitor la domiciliul în localitate poluată peste 30 ani ce fel de cerere de pensionare trebuie?am vechime 28 de ani. anticipată sau ... (vezi toată discuția)