Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bună ziua! Va rog sa ma ajuți cu o informație. Mai ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bună ziua! Va rog sa ma ajuți cu o informație. Mai exact este ...

Bună ziua!
Va rog sa ma ajuți cu o informație. Mai exact este vorba de o societate comerciala care dorește sa întocmească o HAGA prin care dorește sa repartizeze dividende din profitul rămas nerapartizat al anului 2021. La data bilanțului, profitul lui 2021 a rămas nerapartizat. Se poate ca după depunerea bilantului sa se facă Pv și sa se repartizeze dividend din acel profit?
Mulțumesc!
sigur ca da