Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua In cazul in care sunt in functie de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua In cazul in care sunt in functie de conducere si doresc ...

Buna ziua
In cazul in care sunt in functie de conducere si doresc sa demisionez cu preaviz a carei perioada nu este stipulata in CIM doar in CCM este un paragraf care spune "perioada preavizului poate fi stabilita de catre angajator" care este perioada maxima legala cari mi s-ar putea impune?
Mulțumesc!
Maxim 45 de zile lucratoare.