Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua, anul trecut am aflat ca mi-a facut tatal ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua, anul trecut am aflat ca mi-a facut tatal meu (actual ...

buna ziua, anul trecut am aflat ca mi-a facut tatal meu (actual decedat) titlu de proprietate si mi-am scos duplicat cu buletinul meu (toate actele mi-au fost furate), iar cu cadastrarea generala am primit cf-uri. Intrebarea mea este daca eu si tatal meu sunt pe titlu de proprietate, am si cf-urile (toate documentele sunt fara CNP), cum pot demonstra la notar ca sunt eu pe cf-uri si nu tatal meu (cu acelas nume ca si al meu) avand in vedere ca am o sora si-o mama, trebuie sa cer de la notar autentificarea cf-urilor sau succesiune?
Daca figureaza in actele de proprietate tatal dv va trebui dezbatuta succesiunea chiar daca figurati si dv ca proprietar pentru ca in urma partajului in baza certificatului de mostenitor in registrele de publicitate imobiliara se vor inscrie si mostenitorii.
nu stiu sigur daca e tatal meu pe titlu de proprietate, am procesul verbal ( baza pe care s-a infintat titlul) ca tatal meu inainte cu 3 ani de-a muri mi-a facut titlu de proprietate( mama si sora s-au straduit ani de zile sa ascunda asta luandu-mi toate documentele.