Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă un judecător într-o cauza civilă are dosar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă un judecător într-o cauza civilă are dosar penal poate ...

Dacă un judecător într-o cauza civilă are dosar penal poate judeca încă această cauza?
Dap, deoarece judecatorii pot fi acuzati pe nedrept si demararea urmaririi penale nu inseamna ca sunt vinovati.

PE NEDREPT
SUNT CORUPȚI, VÂND CAUZELE ȘI SUNT ACUZAȚI PE NEDREPT
CE NAIBA DE FORUM ESTE ACESTA
SE MOARE CU LEGEA ÎN MÂNĂ ÎN ROMÂNIA ȘI ÎMI SPUNEȚI CĂ SUNT ACUZAȚI PE NEDREPT
RUȘINE MARE
CÂND SUNT ÎN URMĂRIRE PENALA ASTA ÎNSEAMNĂ CĂ SUNT DOVEZI CONCRETE
CE RUȘINE
tgeorgescu a scris:

Dap, deoarece judecatorii pot fi acuzati pe nedrept si demararea urmaririi penale nu inseamna ca sunt vinovati.

Urmarirea penala se poate termina cu achitarea, nu-i asa?
SE POATE, NU IN CAZUL RESPECTIV DESPRE CARE VORBESC EU
O SĂ ÎȚI TRIMIT POZA CÂND CSM VA SUSPENDA JUDECĂTORUL RESPECTIV
TU EȘTI AVOCATUL JUDECĂTORILOR, SAU CINE EȘTI
GURA MICĂ ȘI LASĂ SĂ VORBEASCĂ CINE ARE COMPETENTA
DECI TU REPREZINȚI MAFIA DIN JUSTITIA ROMÂNIEI

tgeorgescu a scris:

Urmarirea penala se poate termina cu achitarea, nu-i asa?

Si eu ca rumanul impartial. Eu n-am nicio treaba cu achitarea sau condamnarea judecatorilor. Voi manca floricele de porumb in timp ce se intampla asta.