Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Ce trebuie facut de institutia publica pt ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Ce trebuie facut de institutia publica pt vizualizarea corecta a facturii?

Incepand cu 1 iulie.2022 este obligatorie FF electronica in relatia B2G. Cu toate acestea in Forexebug factura apare in format xml. Ce trebuie facut de institutia publica pt vizualizarea corecta a facturii?
george-neagu, moderator
II comunicati si factura ca pana acum pe langa transmiterea in SPV ca xml. Sau poate sa-si converteasca ei in PDF din XML cu aplicatia de la ANAF.