Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Am fost desemnata prin decizie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Am fost desemnata prin decizie judecatoreasca, tutore ...

Buna ziua. Am fost desemnata prin decizie judecatoreasc, tutore pentru mama....86 ani, dementa mixta.......in mai 2019. In 2020 articolul 164 C.civ. a fost declarat neconstitutional. Cand este statutul meu si ce trbuie sa fac mai departe. Multumesc.
Nu trebuie sa faceti nimic, intre timp s au inlocuit dispoziile declarate neconstitutionale.

Normal ar trebui ca toate dosarele sa fie revizuite dar pana sa se intample asta va vedeti de treaba ca si pana acum vis a vis de ingrijirea si reprezentarea intereselor mamei dvs.