Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cetatean Sirian (fost cetatean roman care a avut ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cetatean Sirian (fost cetatean roman care a avut cetatenie ro timp de 43 de ani), expulzat pe motive de securitate nationala (abuzive si aberante el fiind doctor pe linia 1 covid) , judecatoria interzice statului roman sa il expulzeze in siria insa le pun

As avea si eu o situatie, este vorba de tatal meu. Cetatean Sirian (fost cetatean roman care a avut cetatenie ro timp de 43 de ani), expulzat pe motive de securitate nationala (abuzive si aberante el fiind doctor pe linia 1 covid) , judecatoria interzice statului roman sa il expulzeze in siria insa le pune celor de la igi optiunea sa l returneze intr o tara terta, As vrea sa stiu, va rog, care sunt acele tari terte unde ar putea sa mearga? De unde avem garantia ca acele tari o sa il primeasca? Serbia sau Moldova l ar primi? Mentionez ca are varsta de 63. Autoritatile romane in special imigrarile nu au stiut sa ne puna la dispozitie un raspuns. Multumesc!
Mara97, utilizator
Nu contează că a avut cetățenia română. Pentru a înțelege mai bine situația, vă puteți documenta aici:
[ link extern ]