Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Scoatere din intravilan agricol
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Scoatere din intravilan agricol

Buna ziua!
Ma aflu in urmatoarea situație: am "moștenit" prin contract de vânzare-cumparare de la bunica mea un teren in Stupini, Brasov care se afla in camp la aproximativ 100m distanță de drum asfaltat cu alte case si cu utilitati.

Problema ar fi ca terenul este încadrat în categoria intravilan arabil, credeti ca ar putea fi scos terenul din circuitul agricol sau cel mai probabil o sa am de așteptat pana se extinde zona si pana cand o sa se ocupe primaria de extindere cu utilitati+ drum si in zona mea?

Tin sa precizez ca si drumul e drum agricol foarte ingust intre terenuri.
Poti intreba la primaria din raza localitatii serviciul agricol