Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici de la statutul ...

Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici de la statutul de contabil pe care il faci part time si sa te ocupi part time si de pledoarii sau este vreo lege care iti interzice asta?
E fabuloasă intrebarea in primul rand este necesara o licenta in drept .Dacă sunteti licentiat,urmeaza examen barou,IINPPA si apoi puteti profesa doar ca av.Profesia de av este incompstibila cu exercitarea.profesiei de contabil...

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

E fabuloasă intrebarea in primul rand este necesara o licenta in drept .Dacă sunteti licentiat,urmeaza examen barou,IINPPA si apoi puteti profesa doar ca av.Profesia de av este incompstibila cu exercitarea.profesiei de contabil...

Deci nu se poate atâta am vrut sa știu va multumesc frumos