avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici de la statutul ...

Poti sa fii si contabil si avocat? Poti sa te ridici de la statutul de contabil pe care il faci part time si sa te ocupi part time si de pledoarii sau este vreo lege care iti interzice asta?
Cel mai recent răspuns: bm2 , utilizator 18:14, 17 Iulie 2022
E fabuloasă intrebarea in primul rand este necesara o licenta in drept .Dacă sunteti licentiat,urmeaza examen barou,IINPPA si apoi puteti profesa doar ca av.Profesia de av este incompstibila cu exercitarea.profesiei de contabil...


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

E fabuloasă intrebarea in primul rand este necesara o licenta in drept .Dacă sunteti licentiat,urmeaza examen barou,IINPPA si apoi puteti profesa doar ca av.Profesia de av este incompstibila cu exercitarea.profesiei de contabil...

Deci nu se poate atâta am vrut sa știu va multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum devii avocat? maria1902 maria1902 Pentru a fi avocat, inteleg ca trebuie sa treci prin mai multe procese. Cu toate acestea, in cat timp ajungi sa poti profesa la ICCJ? De asemenea, daca ... (vezi toată discuția)
Tutorial admitere avocatura roumanie roumanie As dori si eu niste informatii despre ce pasi trebuie sa urmezi ca sa intri in avocatura. Probabil unii gandesc de pe acum ca am terminat facultatea cum a ... (vezi toată discuția)
Avocat stagiar caut maestru PAS22 PAS22 Sunt profund dezamagita de ceea ce am gasit dupa primirea deciziei de primire in profesie! Majoritatea avocatilor dispusi sa ia stagiari fie au declarat ... (vezi toată discuția)