avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... O firma turistică transmite e-factura?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

O firma turistică transmite e-factura?

Buna ziua
O firma care ofera servicii turistice si incasarea se face cu card de vouchere de vacanta de la persoane fizice trebuie sa intocmeasca si sa transmita e-factura. Multumesc .
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Noiembrie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 20:25, 26 Iulie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
da , asta incepand cu luna aprilie si foarte important , DOAR daca persoana fizica solicita factura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vouchere de vacanta nataliaz nataliaz Buna ziua! Am depus demisia in 2 aprilie 2020, decizia de incetare s-a facut cu data de 15.07.2020 In data de 05.08.2020 am primit notificare de la firma de ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat si factura pentru inchiriere cameră în scop turistic? CapyBara CapyBara Bună ziua! Închiriez un apartament cu 1 cameră în scop turistic și as vrea sa știu dacă în calitate de persoana fizica neinregistrata la registrul ... (vezi toată discuția)
Utilizare voucher vacanta Flx975 Flx975 Daca nu doresc sa merg in concediu...copilul meu poate utiliza el voucherul ? Sau pot achizitiona eu un pachet turistic,dar sa mearga copilul ? Multumesc ... (vezi toată discuția)