Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara aș vrea să știu dacă soțul meu poate ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara aș vrea să știu dacă soțul meu poate să bage ...

Bună seara aș vrea să știu dacă soțul meu poate să bage divorț la urgență în tribunal fără actele mele menționez că sunt plecată afară din țară
Soțul dvs poate sa introducă oricand cerere pentru desfacerea căsătoriei. Singurul act de care are nevoie pentru deschiderea dosarului este o copie xerox( nu originalul) de pe certificatul de căsătorie.
Ar fi indicat sa contactați un avocat și sa discutați în detaliu. Eventual, puteti sa formulați chiar dvs prima cererea de divorț dacă aveți temerea ca soțul o sa indice o adresa de-a dvs greșită și sa nu fiți înștiințata de proces.
Avocat Neagu Elena, Avocat
Nu exista o procedura de urgenta ,sotul dvs poate face demersur la instsnta pt desfacerea căsătoriei .Contactati.un av din timp..
Copii majori legitimi pot fi chemați ca martori în instanță?
Tabarana, utilizator
Niciodata si sub niciun motiv in procedura civila descendentii nu pot fi chemati in instanta ca martori
Poate.