Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la tribunal? Si ce ar trebuii sa grabesc aceasta situatie tinand cont ca au trecut 67 de zile .

Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la tribunal?
Nu e foarte mult 67 zile, Vin decizii si dupa 2 ani, mai ales la Tribunalul Bucuresti. Mai asteptati max o luna si faceti o cerere de urgentare a redactarii. Daca trec mai mult de 6-9 luni faceti o contestatie pentru tergiversarea procesului.
Dar tinand cont ca solutia este definitiva pentru recuperarea cautiunii e musai sa astept motivarea?
Incercati sa scoateti un certificat de grefa si sa solicitati cautiunea. La unele instante merge, la altele nu.