avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la tribunal? Si ce ar trebuii sa grabesc aceasta situatie tinand cont ca au trecut 67 de zile .

Cat trebuie sa astept pentru motivarea unei sedinte la tribunal?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 12:16, 28 Iulie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu e foarte mult 67 zile, Vin decizii si dupa 2 ani, mai ales la Tribunalul Bucuresti. Mai asteptati max o luna si faceti o cerere de urgentare a redactarii. Daca trec mai mult de 6-9 luni faceti o contestatie pentru tergiversarea procesului.
Dar tinand cont ca solutia este definitiva pentru recuperarea cautiunii e musai sa astept motivarea?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incercati sa scoateti un certificat de grefa si sa solicitati cautiunea. La unele instante merge, la altele nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere de sedinta marusca marusca Intr-un proces in care am cistigat la fond dar astept sentinta si motivarea instantei de peste 5 luni pot cere o copie dupa incheierea de sedinta? Doamna de ... (vezi toată discuția)
Ce procedura trebuie urmata pentru a obtine hotararea pronuntata? gerox gerox Am astepata mai mult de 3luni sa \"coboare\" la arhiva încheierea de sedinta ( cu verdictul) a unui proces la care am asistat ( apelant) si pentru care ... (vezi toată discuția)
Investire cu formula executorie. procedura DanyD DanyD Am de recuperat despagubiri civile acordate de catre o instanta penala intr-un dos. penal, in latura civila. Vreau sa investesc cu formula executorie. Ce ... (vezi toată discuția)