avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am optat pentru ...

Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am optat pentru plata in continuare a cotei de 3,75 din salariu la pensia privată, cerere depusa la angajator.Pe parcurs mam răzgândit si doresc sa ma retrag de la plata contribuție stiind ca nu este obligatorie.Cui ma adresez?
Cel mai recent răspuns: Dragomirliliana , utilizator 04:23, 9 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Nu ati inteles, contributia e obligatorie, daca va retrageți, suma acumulata se duce la stat si pe viitor, vi se va retine acceasi suma , dar se va duce toată la stat.
In industria alimentara nu este obligatorie.Nu a-ți inteles intrebarea mea.


gi-jane2 a scris:

Nu ati inteles, contributia e obligatorie, daca va retrageți, suma acumulata se duce la stat si pe viitor, vi se va retine acceasi suma , dar se va duce toată la stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara ,lucrez in industria alimentara si am optat la angajator ... Dragomirliliana Dragomirliliana Bună seara ,lucrez in industria alimentara si am optat la angajator pentru continuarea plății de 3,75% la pensia privata pilonul 2.Pot sa mă retrag? Cui ... (vezi toată discuția)
Pensie privata ioneliya38 ioneliya38 buna ziua,fiul meu este salariat si cotizeaza la pensiile private de la ing.nu a fost intrebat daca doreste sau nu.intrebarea mea este,poate retrage acesti ... (vezi toată discuția)