Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am optat pentru ...

Bună ziua,sunt angajată in domeniul alimentar ,am optat pentru plata in continuare a cotei de 3,75 din salariu la pensia privată, cerere depusa la angajator.Pe parcurs mam răzgândit si doresc sa ma retrag de la plata contribuție stiind ca nu este obligatorie.Cui ma adresez?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu ati inteles, contributia e obligatorie, daca va retrageți, suma acumulata se duce la stat si pe viitor, vi se va retine acceasi suma , dar se va duce toată la stat.
In industria alimentara nu este obligatorie.Nu a-ți inteles intrebarea mea.

gi-jane2 a scris:

Nu ati inteles, contributia e obligatorie, daca va retrageți, suma acumulata se duce la stat si pe viitor, vi se va retine acceasi suma , dar se va duce toată la stat.