Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei persoane in ...

Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei persoane in contextul asigurarilor de calatorie (aspra carora legea romaneasca se aplica)? Este termenul deginit de lege sau trebuie sa-l caut in contractul cu asiguratorul?
~ Conținut șters la cerere ~