avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei persoane in ...

Ce reprezinta mai exact tara de rezidenta a unei persoane in contextul asigurarilor de calatorie (aspra carora legea romaneasca se aplica)? Este termenul deginit de lege sau trebuie sa-l caut in contractul cu asiguratorul?
Cel mai recent răspuns: addy0 , utilizator 11:06, 29 Iulie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rezident pe termen lung- ce alexandragabriela12 alexandragabriela12 Am un prieten care de curand si-a schimbat permisul de sedere pe care il avea si a primit unul mai \"ALTFEL\"=D>. Permisul vechi a fost tot permanet adica pe ... (vezi toată discuția)
Plata cass pentru nerezidenti care obtin venituri din chirii. ContSters320921 ContSters320921 Ma adresez la Dvs. pentru un ajutor ca sa clarific situatia mea privind cererea de plata CASS. In primul rand, mentionez ca sunt un cetatean roman, ... (vezi toată discuția)
Impozit profit din cesiune parti sociale monicelu monicelu Buna ziua, Am o intrebare. Daca sunt cetatean american asociat intr-o societate comerciala cu raspundere limitata si doresc sa cesionez partile mele sociale ... (vezi toată discuția)