Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Aveam un frate care care a decedat in 2017 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Aveam un frate care care a decedat in 2017 si a lasat ...

Buna ziua .Aveam un fratecare care a decedat in 2017 si a lasat o datorie la impozitut pe casa si teren de peste 5.000 lei pt eliberarea anexei 24 de la primarie pt dezbaterea mosteniri tal meu este obligat de primarie sa achite suma Din punct de vedere legale este normale??
Da.
Pasivul succesorala (datoriile mostenirii) se suporta de moștenitori.