Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... buna ziua! Am 24 de ani si nu am luat alocatia de stat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

buna ziua! Am 24 de ani si nu am luat alocatia de stat niciodata. ...

buna ziua! Am 24 de ani si nu am luat alocatia de stat niciodata. Parintii mei au considerat la acea vreme, ca nu are cu ce sa ne ajute suma respectiva. Acum doresc sa depun actele pentru alocatia din urma dar nu stiu daca se mai poate
Alocatia se da copilului pana la terminarea studiilor.Aceasta se plateste lunar.Niciodata in avans,niciodata retroactiv.