Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce solutii legale am pentru a-i convinge pe vecinii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce solutii legale am pentru a-i convinge pe vecinii mei sa-si ...

Ce solutii legale am pentru a-i convinge pe vecinii mei sa-si repare instalatiile sanitare din baie?Mi-am renovat baie acum un an si am ramas cu peretele cojit din cauza inundatiilor repetate.
Va multumesc!
Buna ziua,

Puteți formula acțiune in instanța pentru a solicita repararea prejudiciului cauzat.

Cu stima.
Pentu a preintampina situatii neplacute si disconfort ,incheiati asigurare facultativa imobil cu clauza si in caz ca se repeta inundatia,asiguratorul va verifica,va deschide dosar de dauna,va acorda c/v prejudiciu generat si se va indrepta cu actiune in regres in instanta impotriva partii responsabile
Va multumesc!