Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Buna ziua ! Daca din 01.01.2023 angajez un pensionar ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Buna ziua ! Daca din 01.01.2023 angajez un pensionar part time. ...

Buna ziua !
Daca din 01.01.2023 angajez un pensionar part time. Intreprinderea, acum micro, va plati impozit pe venit 1% (3%disparind) sau va fi platitoare de impozit pe profit -neavind un salariat cu 8 ore?
va trece la impozit pe profit daca nu are 8 ore