Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna dacă fac vidoechat cu un studio mi a spus ca ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna dacă fac vidoechat cu un studio mi a spus ca trebuie plătite ...

Buna dacă fac vidoechat cu un studio mi a spus ca trebuie plătite veniturile o data pe an eu am început anul acesta sa fac este ok doar i data pe an sa le plătesc nu vreau sa am probleme la ANAF sa fac pușcărie doamne feri
da o data pe an se declara veniturile in Declaratie unica si plata se face pana in 25.05 a anului urmator celui in care s-a realizat veniturile.

De ex ...pt anul 2022 , impozitul si contributiile sociale se platesc pana la 25.05.2023