Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod caen pentru consultanta pentru activitati de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod caen pentru consultanta pentru activitati de testare si analize tehnice?

Buna ziua, as dori sa ofer consultanta pentru activitati de testare si analize tehnice si pentru a primi acel comision inteleg ca am nevoie sa imi infiintez un PFA pentru cod CAEN 7120 . Ce indatoriri presupune sa am in urma infiintarii acestui PFA ?
george-neagu, moderator
Sa declarati venitul la ANAF, sa tineti evidenta contabila, sa depuneti declaratii de impozitare, sa platiti trimestrial taxe si impozite.
Multumesc tare mult!