Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare testament

Soacra mea este casatorita cu un cetatean german si nu au copii comuni. Ei detin impreuna o proprietate in Romania. Poate socrul sa modifice partea lui din testament, avand in vedere ca unul din copiii lui a decedat intre timp? O poate face singur sau trebuie sa fie prezenta si soacra mea? Din pacate la ea s-a instalat galopant dementa si nu mai poate raspunde de faptele ei. Socrul are 80 ani, are nevoie de certificat medical la notar? Multumesc!
rolfh, utilizator