avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Toaletare copaci gradina proprie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Toaletare copaci gradina proprie

Locuiesc la primul etaj al unui bloc ce are la parter apartamente cu gradina proprie.
Exista vreo obligatie a vecinului de la parter sa isi toaleteze copacii care au crescut si acum imi acopera vederea ferestrelor de la etajul intai unde locuiesc eu?
Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 August 2022
doctorATU, utilizator

Alte discuții în legătură

Distanta minima fata de bloc la care se pot planta arbori/arbusti ionescu iulian ionescu iulian Locuiesc la bloc,la parter,cu vedere in spatele blocului. Cand am cumparat apartamentul,erau plantati langa apartament un arbore si doi arbusti,la o distanta ... (vezi toată discuția)
Domeniu public din jurul blocului marinsandu marinsandu buna seara! cu ceva ani in urma(12), am plantat 2 pomi(plopi) pe spatiul verde din fata apartamentului in care locuiesc(la parter), pentru a evita incalzirea ... (vezi toată discuția)
Taiere corcodus din gradina blocului liliana_grebanus liliana_grebanus Recent am construit o extensie la parterul unui bloc pe baza unei autorizatii de constructie eliberata de Primarie privind amenajare sediu firma, creare alee ... (vezi toată discuția)