Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Rezidenta fiscala -> Spania CM si Romania pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Rezidenta fiscala -> Spania CM si Romania pentru dividende din SUA?

Exista posibilitatea sa am rezidenta fiscala in Spania si rezidenta fiscala in Romania si sa platesc impozit pe dividende provenite din SUA in Romania la categoria venituri din strainatate? In Spania doresc sa-mi platesc cotizatiile pentru salariu si veniturile provenite din alte colaborari sa le declar si sa le impozitez prin Romania, am citit diferite articole de lege si se cam bat cap in cap.
c.alex89, utilizator