Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara, am o întrebare cineva m-a agresat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara, am o întrebare cineva m-a agresat (bătut cu pumnii ...

Bună seara, am o întrebare cineva m-a agresat (bătut cu pumni fiind sportiv de performanță) , am ajuns la spital am depus plângere penala... Dar acuma ma santajeaza sa îmi retrag plangerea... Cum as putea sa procedez, eu tot ce vreau e sa ma lase împace și sa scap de el dar îmi e frica ca ma va lovi din nou dacă voi retrage plangerea... Ce sfat aveți?
Gabriel!, utilizator
Faceti.plangere.in continuare pt santaj amenințare etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Am înțeles, doar ca nu ma amenință fizic sau prin diverse mesaje o face prin alte persoane lăsând "un fel de vorba" "ii arat eu lui" ... Nu ma amenință direct.. Dar nu am siguranța de a merge pe strada...
Daca o face prin alte persoane îi puteți pune martori